Warning: include(spaw2/spaw.inc.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 6

Warning: include(spaw2/spaw.inc.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 6

Warning: include(spaw2/spaw.inc.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /index.php on line 6

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'spaw2/spaw.inc.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /index.php on line 6


Home
Lekarze
Studenci
Pacjenci
Mieszkania
kontakt
linki
Właściciel serwisu: Wojciech Jurczak
Wykonanie: Bartłmiej Wiejaczka


PL ENG
 
Panel administracyjny || Wyloguj

Serdecznie zapraszam Państwa do częstego korzystania z tej strony

   
Zapraszamy Państwa do Kliniki Hematologii w Krakowie, a po południu do Małopolskiego Centrum Medycznego . Dążąc do zapewnienia Państwu optymalnej opieki w trakcie leczenia, chcemy je prowadzić wspólnie z Lekarzami z Regionalnych Odziałów Onkologicznych lub Oddziałów Internistycznych w pobliżu miejsca Waszego zamieszkania (Informacja dla Pacjentów,  List Profesora Skotnickiego do Pacjentów.

Dla chorych, którzy chcą się czegoś bliżej dowiedzieć o choniakach, polecamy poradnik "Chłoniak chcę wiedzieć więcej". Już niedługo dzięki wsparciu firmy Roche i staraniom warszawskiego Stowarzyszenie Pacjentów "Sowie Oczy" powinien sie ukazać w formie powszechnie dostępnej, nieodpłatnej broszury. 

 

 
Witamy w działąjącym przy Klinice Hematologii w Krakowie
Stowarzyszeniu Pacjentów
Grupa Pacjentów z Chorobami Układu Limfatycznego "Przebiśnieg"

 

Nasza Grupa zrzesza pacjentów z rozpoznanymi chorobami układu limfatycznego, leczących się w Krakowskiej Klinice Hematologii. Powstała w celu świadczenia pomocy osobom zarówno po zakończonym leczeniu, w jego trakcie, jak i dopiero zdiagnozowanym, stojącym na początku drogi ku wyleczeniu.

Dla rzetelnego propagowania wiedzy o chorobach rozrostowych układu limfatycznego współpracujemy z lekarzami z Zespołu Leczenia Chorób Układu Limfatycznego Kliniki Hematologii w Krakowie.

 

Pragniemy do opieki medycznej, jaką swym pacjentom zapewnia Klinika Hematologii, dodać wsparcie i przyjaźń osób złączonych tym samym doświadczeniem życiowym - doświadczeniem choroby. Zachęcamy do kontaktu już na początku leczenia. W tym celu prowadzimy  spotkania  chorych w trakcie leczenia lub oczekujących na leczenie z osobami, które taką drogę już przeszły. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbywają sie one we wtorki i czwartki w Collegium Śniadeckiego, przy ul. Kopernika 27 ( budynek Ogrodu Botanicznego).

                Oczekujesz pomocy?

                Chcesz pomóc innym?

                Szukasz przyjaciół i wsparcia?

                Dołącz do nas - razem łatwiej!

Uwaga! Począwszy od października 2008 r.dyżurujemy w Ambulatorium Kliniki Hematologii- w każdą środę w godz. 13:00- 15:00, pokój nr 1. Spotkania w Ogrodzie mają miejsce raz w miesiącu - w każdy pierszy wtorek danego miesiąca od godz. 17:30 do 19:00. 

Celem wsparcia pracy psychologa klinicznego i ułatwienia pacjentom Dziennego Ośrodka Leczenia dostępu do opieki psychoonkologicznej, nawiązaliśmy dodatkową współpracę z panią  psycholog - dr Alicją Widerą. Zachęcamy do skorzystania z jej pomocy w celu wypracowania  sposobów radzenia sobie z trudnościami emocjonalnymi na etapie rozpoznania choroby, przechodzenia przez terapię czy powrotu do normalnej aktywności po zakończeniu leczenia. 

 

Lekarze z Kliniki Hematologii prowadzą w Ogrodzie Botanicznym  raz w tygodniu cykliczne Spotkania-wykłady dla pacjentów oraz ich rodzin. Poruszają one istotne tematy związane z chorobą, terapią i powrotem do normalnego życia. Każdorazowo, po przedstawionej prezentacji, jest czas na dyskusję i możliwość zadawania własnych pytań.

 

Grupa Wolontariuszy, na prośbę zainteresowanych osób, telefonicznie służy informacjami dotyczącymi choroby, metod leczenia, radzenia sobie ze skutkami ubocznymi terapii itp. Skontaktować się z nimi można poprzez lekarzy, psychologa, Ambulatorium Dziennego Ośrodka Leczenia lub podczas wtorkowych i czwartkowych spotkań w Ogrodzie Botanicznym.

 

Pan Wojciech Rudnicki przygotował dla Państwa Internetowe Forum Dyskusyjne, które umożliwia swobodną wymianę poglądów (aby na Forum nie było widać reklam, proponujemy korzystać z przeglądarki "Internet Explorer" po zainstalowaniu "łatki"). Zachęcamy do tej formy kontaktowania się, wymiany informacji i dyskusji.

 

AKCJA KRWIODAWSTWA na rzecz PACJENTÓW KLINIKI HEMATOLOGII w KRAKOWIE

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji krwiodawstwa - dziękujemy osobom, które same oddały krew oraz tym, którzy propagują tę ideę wśród swoich znajomych, w miejscu pracy, nauki czy zamieszkania.

Jeśli ktoś zechce przyłączyć się do zbiórki krwi dla chorych z Kliniki Hematologi w Krakowie, może tu pobrać stosowne plakaty z apelem, informacjami dla krwiodawców oraz o miejscach pobrań. 

" Wszystko, co możesz uczynić, jest w porównaniu z tym, co winno być zrobione, zawsze tylko kroplą w miejsce potoku, jednak daje to twemu życiu jedyny sens, który może ono mieć, i czyni je wartościowym. To niewiele, co możesz uczynić jest dużo, jeżeli tylko gdziekolwiek ujmiesz bólu, cierpienia i lęku jakiejś istocie..."         ( Albert Schweitzer)

 

 

W planie mamy przygotowanie sieciowej wersji kalendarza, w której mogliby Państwo sami ustalać terminy wizyt kontrolnych czy badań obrazowych. Na razie - dostępna jest jedynie jego bardzo uproszczona  wersja (poniżej).

 

 

 Czy na chorobę można spojrzeć z innej perspektywy? - warto przekonać  się o tym, biorąc udział w spotkaniu z psychologiem organizowanym przez CK Dworek Białoprądnicki w dniu 31.03.08.

 

 

POROZMAWIAJMY O NADZIEI

Porozmawiajmy o jej istocie,

spróbujmy znaleźć odpowiedź na trudne pytania, 

znajdźmy sposób  budowania i odzyskiwania nadziei,

podzielmy się z innymi swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, 

omówmy rolę nadziei w mierzeniu się z chorobą nowotworową, 

nauczmy się pielęgnować dar nadziei.  

Porozmawiajmy o nadziei...

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w dniu 12.06.2008. w godz. 17:00-19:00 w piwnicach budynku Ogrodu Botanicznego, Kraków ul. Kopernika 27. Prowadzenie - pani psycholog Alicja Widera.

 


               POROZMAWIAJMY O ... ROZMOWIE

Dlaczego należy rozmawiać ?  Jak mówić o trudnych sprawach ?  Czy rozmowa naprawdę może pomóc?

Metody komunikowania się. Wspierająca rola rozmowy w sytuacjach trudnych emocjonalnie. Rozmowa i nadzieja.

Przyjdź - usiądź z nami - posłuchaj - podziel się swoimi uwagami - zasięgniej rady psychologa - nawiąż znajomości z osobami o podobnym doświadczeniu

Zapraszamy w czwartek 19.06.2008. na spotkanie, które odbędzie się - jak zwykle - w piwnicach budynku Ogrodu Botanicznego, ul. Kopernika 27, Kraków. 

Prowadzenie: pani Alicja Widera


 

 

 

 


  

 

      kontakt z nami:

        Klinika Hematologii
         ul. Kopernika 17
         31-501 Kraków
  ( Stowarzyszenie Pacjentów)

 

      telefonicznie:

       +48 728 118 228    

 

        lub e-mail:

przebisnieg.lymphoma@gmail.com

 


Aktywność Stowarzyszenia, jego oblicze i sposób działania zależy wyłącznie od nas. Każdego kto ma jakiś własny pomysł, serdecznie zapraszam do współpracy - dla "przebiśniegów" nie ma barier nie do przełamania.

 

            w imieniu Stowarzyszenia "Przebiśnieg"

                               Maria Nurkowska


                 
 


     
      Podaj swoje imię i nazwisko:
     
      Twój adres e-mail:
     
      Plik do wysłania:
     
Treść wiadomości: